Uluslararası Satışlar

BSH, Orta Asya ve Kafkasya bölgesi satışlarını da yönetmektedir.
1999 yılından itibaren Orta Asya ve Kafkas Cumhuriyetleri'ne Bosch ve Siemens markalarını ihraç etmek, satış-pazarlama faaliyetlerini yürütmek ve satış sonrası desteği sağlamak BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sorumluluğu altındadır.

Kıbrıs Ve Irak’ ı da içine alan Orta Asya ve Kafkasya pazarı alım gücü ve tüketici alışkanlıkları açısından karşılaştırıldığında şu an dünyada sürekli gelişmekte olan çok az pazardan bir tanesidir. BSH, bölgede yazılı ve görsel reklam aktiviteleri yürüterek, mağaza dekorasyonları, ve satışa yönelik destek çalışmaları yaparak tüketici beklentilerini yönlendirmekte büyük rol oynadı.Servis hizmetine ve kaliteye önem veren bu tüketici kitlesi ile Bosch ve Siemens markaları pazarda hem imaj ve marka bilinirliği, hem de satış adetleri ile çok önemli bir konuma geldi. Bölgeye ilk yıllar sadece solo ürünler satılırken, artık ankastre ürünler de satışlarda önemli yer tutuyor.

Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Türkmenistan, Ermenistan, Kırgızistan, Tacikistan, KKTC ve Irak pazarında 40’a yakın mağaza ile hizmet veren BSH’ nin bölgede faaliyete başladığı ilk yıllarda 9 olan bayii sayısı geçtiğimiz 4 yıl içinde 27’ ye, 2 milyon Euro olan cirosu da yaklaşık 20 milyon Euro seviyesine çıktı.